| GodBlessYou a întrebat:

Cum imi pot promova site ul in google care este secretul SEO?

Răspuns Câştigător
| Cosmin_2153 a răspuns:

"secretul Google" e sa scrii continut bun si util, care sa rezolve probleme oamenilor. Foloseste WordPress, profita de "pretty permalinks" si, chiar daca site-ul e pentru un small business, adauga-i si blog unde scrii articole din domeniul tau.

Ajuta-i pe altii din domeniul tau cu sfaturi, studii de caz, chestii gratuite (raporturi, whitepapers, cum vrei tu sa le spui).

Adauga apoi blogul la portaluri ce indexeaza bloguri, fii activ in social networking/media (facebook, twitter, flickr, youtube). Ajuta-i pe altii. Si citeste problogger.netwinking

Fa asta fara a incerca sa arati ca vinzi ceva ajutandu-i pe cei care iti citesc blogul si o sa iti mearga bine, chiar daca nu imediat.

Si uita de toate smecheriile SEO. Content is king!

6 răspunsuri:
| GodBlessYou explică:

Am cautat

| emiliagrosu a răspuns:

Ai cautat pe google SEO? Cred ca exact acolo gasesti raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra acum! Ocazie unica! Cel mai bun site de pe piata lucrarilor de licenta la preturi avantajoase! Detinem peste 10. 000lucrari in diverse domenii! http://www.lucraredelicenta.piczo.com/

| Georgex12 a răspuns:

Nu exista un asa zis secret sau o smecherie.
Tot ce trebuie sa faci ca sa ajungi in primele pozitii, este sa scrii continut de calitate; fiecare articol sa il ai de minim 300 caractere si sa ai grija sa te incadrezi in densitatea de cuvinte cheie necesara (2-7 % ).
Ocupa-te de seo on page si de off page calumea, fa link building.
Succes!

| evelin33 a răspuns:

Cred ca ai 2 posibilitati:
Fie apelezi la o firma de SEO specializata ( http://fozo.ro/ )
Fie te apuci tu sa inveti, insa va dura ceva pana o vei putea face. Tine minte ca o singura greseala te poate costa website-ul - penalizarile de la Google sunt aspre. Uite de unde te poti informa:
http://fozo.ro/blog/

| Cosmin_Ivan_1987 a răspuns:

Si eu am cautat asa ceva, incercand sa imi promovez siteul http://asiguraieftin.in dupa foarte multe cautari, am realizat ca ceea ce conteaza foarte mult este continutul, trebuie sa fii scurt si la obiect si sa postezi pe diferite bloguri comentarii sau sa faci schimb de link. Ajuta mult si directoarele web, daca esti interesat de un program free pentru promovarea rapida a site-ului in directoare, ma poti contacta! Stima si la cat mai multi vizitatori!