| Decebalul a întrebat:

Cum imi pun in Mozil"la Firefox, ce site vreau eu in acele " tabs"?
(adica patratele alea care sunt pe pagina urmatoare, stiti, cand deschid mozilla si dau pe plusul ala de sus stanga )

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Se numesc thumbnail-uri. Si se pare ca am gasit o metoda a ceea ce vrei sa faci tu. Pur si simplu intri pe un site, si il tragi in acea casuta.

11 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Te referi la bara de bookmark? Pur si simplu tragi adresa site-ului in acea bara, si se va crea automat un butonas.

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Nu inteleg. Eu de exemplu am in acele patrate : Google, YouTube, TPU, File"list, si altele, problema e ca am sters unul di ngreseala si nu mai pot sa il pun inapoi, ca nu stiu cum le-am pus. sad

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Decebalul):

Nu mai bine imi faci un printscreen ca sa stiu si eu despre ce vorbim? tongue

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Bine, uite :http://postimg.org/image/y5dzyp4yr/

Cum imi pun acolo ce site vreau eu?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Decebalul):

Pai, acolo nu poti pune pentru ca acolo pune browserul singur site-urile pe care tu navighezi. In schimb poti sa-ti faci o bara de bookmark. E cam acelasi lucru, daca doresti o navigare rapida.

Apesi pe patratelul acela din dreapta stelutei -> apoi duci cursorul pe "bara pentru semne de carte"-> aici bifezi "arata bara de semne de carte".

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Bine, mersi de sfat, dar cand intru pe orice site, acela nu se mai pune acolo. sad

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Decebalul):

Asta pentru ca site-urile cele mai frecventate au prioritate.

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Bine, eu as vrea sa pun acolo site-ul Dota2Lounge, si nu se pune. sad. Dar oricum, poti sa imi spui te rog cum se numesc mai exact acele patrate? happy

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Pai si cum il trag acolo?
Mersi pentru raspunsuri! happy

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Decebalul):

Deci, sus in bara de adresa, inainte de partea cu "www." este un fel de foicica. Chestia aia trebuie s-o tragi.

| Decebalul explică (pentru miTzuliK93):

Mersi mult! big grin

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Decebalul):

Se numesc thumbnail-uri. Si se pare ca am gasit o metoda a ceea ce vrei sa faci tu. Pur si simplu intri pe un site, si il tragi in acea casuta.