| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi schimb culoarea la Taskbar(bara de start la Windows7),ea are o interfata de Windows XP!
Vă rog frumos să mă ajutați!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La proprietatile Desktop-ului poti alege diferite teme (dupa plac), dar ai si posibilitatea de a modifica doar unele elemente (culoarea barelor, meniurilor, fundalul, fontul, marimea icoanelor etc.
In acel loc alegi si setezi ce- si cum iti doresti.

| gelu1970 a răspuns:

Spui ca are interfata de xp. probabil ca in panel control/sistema/configuratie avansata/optiuni avansate/configurare...ai setat ajustare pentru cel mai bun rendiment. bifeaza prima optiune ca windows sa aleaga configuratia adecvata si apoi o sa poti schimba culoarea taskbar

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Aşa este, mulțumesc!

| TheAndi22 a răspuns:

Click dreapta pe desktop si personalize. Acolo trebuie sa gasesti ceva cu styles.

| SansyBoy a răspuns:

Inainte sa umblii la Personalize, asigura-te ca ai instalate driverele placii video sau daca placa ta video este compatibila cu Aero (efectu ala de transparenta de la win 7)