| anonim_4396 a întrebat:

Cum mi-aş putea face un amplificator audio folosind 2-3 tranzistori şi altele? Vreau să conecteaz la el o mufa jack, o boxă de 8 ohm şi o mufa USB pentru alimentare, lăsaţi un site web cu o schema detaliată sau un videoclip.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cică 2, 3 tranzistori si altele, 2, 3 cepe, 2, 3 morcovi, tu faci un amplificator nu un ghiveci, electronica nu e joaca, spune ce alte piese folosesti tu crezi ca un amplificator este construit pe 2 tranzistori? Vise taică.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vrut să spun să îmi recomande cineva o schema, ca să ştiu cum să fac unul.Am căutat pe Google şi Youtube dar nu am găsit mare lucru.Am văzut că a folosit un condensator de 16v 2000uF, un rezistor de 1ohm şi 2 tranzitori.