| Costel19 a întrebat:

Cum pornesc un televizor Panasonic după o telecomandă universală hd telekom?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus decat marca televizorului. Asa ca nu cred sa poti porni orice Panasonic cu o telecomanda universala decat daca se potriveste codul din spatele tv cu un cod de pe telecomanda universala.

| dannyel86 a răspuns:

Telecomanda trebuie sa recunoasca televizorul.
Daca tv-ul nu reactioneaza cand folosesti telecomanda, va trebui sa urmezi instructiunile de sincronizare a celor doua dispozitive (producatorul telecomenzii iti indica procedura; fiecare telecomanda are setul ei de instructiuni).

| MolnarAndrei2016 a răspuns:

Apasand pe buton