| andutz a întrebat:

Cum pot dezactiva (daca se poate) sublinierea si corectarea cuvintelor in word 2007? Nu imi spuneti prin schimbarea limbii, doar daca exista o optiune, ceva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Review/Spelling & Grammar/Set Language si se deschide o fereastra Language. Aici debifezi(daca este bifata) optiunea Do not chek... si bifezi(daca nu este bifata) optiunea Detect language automatically si dai OK.
Pentru a elimina sublinierea unor cuvinte te pozitionezi cu cursorul inaintea primului cuvant, le selectezi cu Shift si sageata dreapta(ori jos daca sunt randuri) si debifezi U subliniat. Succes si numai bine!

| Zenithf a răspuns:

Auu, mi-o luat-o altu' inainte laughing