| ArtaEducatiei a întrebat:

Urgenta! Buna, am nevoie de ajutor urgent! Vreau sa stiu cum pot pune alineat in word 2007? Am foarte multe paragrafe si ma intereseaza daca exista vreo optiune pentru asta sau se poate doar "manual"?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Paragrafele incep toate de la capat de rand deja? daca da, aranjezi 2-3 paragrafe cum vrei tu (cu liniuta, bulinuta, tab, steluta etc.), fiind cu cursorul pe unul din paragrafele deja aranjate cum vrei tu apesi cu mausul pe periuta aceea pe care scrie format painter (e in bara cu iconitele de imprimanta, font, salvare, etc) si selectezi tot restul textului, ti se aranjeaza automat tot restul textului. a mers?

| ArtaEducatiei explică (pentru mixxjim):

Multumesc, foarte utila informatia! Deja am apucat sa pun cu tab 190 de pagini, dar e bine de stiu pe viitor happy

| mixxjim a răspuns (pentru ArtaEducatiei):

Cu placere, imi pare rau ca te-ai chinuit asa de mult. mai stiu ceva chichite de word, cand mai ai vreo chestie intreaba-mawinking

4 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

Cu tab

| bada_3202 a răspuns:

Te duci la inceputul randului si apesi pe "Tab"