| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face că Windows 10 sa se aprindă foarte rapid pe un hard disk vechi de 500gb

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Schimbi calculatorul... mai ales ca tu visezi sa faci asta pe P4 si 2 GB de memorie.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ms mult, schimb motherboard-ul de la ECS ELITEGROUP la gigabyte GA 8i945gzme rh

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu faci muzeu cu alea sau ce? Ai descoperit vreun depozit de vechituri IT pe undeva?

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Caut pe Google motherboard-uri din 2009 și le cumpăr la nimereală de pe site-ul lor și îmi vin prin poștă

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi cateva exemple, ca sunt curios. Stiu cam ce placi de baza erau atunci, ma intereseaza sursele si costurile in special. Si pe mine ma pasioneaza vechiturile.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îl arunci și pui un SSD.

| gabicoo a răspuns:

Cu benzină și chibrituri!

| Wr3nch a răspuns (pentru doctorandus):

Din pacate cel care a pus intrebarea e departe de a fi avansat laughing deja a a ars un procesor si probabil placa de baza.

| flixbuster a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca functioneaza corect hibernarea astfel incat sa poata fi folosit Fast Startup.