| fixy a întrebat:

Cum pot face google chrome ca browser principal?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra in Unelte/Optiuni/Elemente de baza si chiar in josul ferestrei ai Browser prestabilit si da clic pe Setati Google Chrome ca browser prestabilit si ai rezolvat problema. Succes si numai bine!

| Adryan657 a răspuns:

Dai la optiuni la google chrome--> basics-->make google chrome my default browserwinking
sper ca te-am ajutat

| Diiiaaa a răspuns:

Intri pe Google Chrome si in coltul de dreapta sus iti apare o chestie, un fel de cheie din aia...dai click pe ea si iti vor aparea mai multe chestii ( Fila noua, fereastra noua etc), ei bine dai la Optiuni si o sa ti se deschida o noua pagina, aceasta chrome://settings/browser si vezi ca iti apare in josul paginii Browser prestabilit, dai click pe Setati Google Chrome ca browser prestabilit.

Si gatahappy

| manowar1 a răspuns:

Simplu.cand il instalezi te intreaba acest lucru.fol google chrome 2011.

| Smile94 a răspuns:

Buna
intri in google chrome si in dreapta sus ai o cheita,dai click p ea, optiuni si jos, la browser prestabilit google chrome
bafta

| scumpik_8936 a răspuns:

Foarte usor. dai clik pe tolls da in jos la internet option si iti apare un chenar in care scrii http/google.com

| steff2015 a răspuns (pentru scumpik_8936):

Iti multumes mult scumpic esti de ajutorbig grin