| newaccountbye a întrebat:

Cum pot sa aflu pe iPhone cine m-a sunat cu privat? Știu ca suntem in 2023 și e cam josnic sa faci asta, dar vreau sa rad puțin de pers respectiva laughing

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate afla doar daca-ti redirectionezi apelurile pe o retea telefonica VOIP, cum este si Skype.
In acest caz, se afiseaza numarul care te apeleaza, indiferent daca a fost ascuns sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți și nu are nicio legătură cu telefonul

| mihai69 a răspuns:

Nu poți. Indiferent de modelul telefonului, nu e cazul să te dai mare cu aifonu' tău.

| newaccountbye explică (pentru mihai69):

Nici nu intenționam, dar nu era normal sa spun ce telefon am ca sa ma poată ajuta cineva? De exemplu doamna de tic de la școala are android și zicea ca poate sa afle.

| mihai69 a răspuns (pentru newaccountbye):

Dacă ea spune așa ceva, înseamnă că:
- ori n-are habar despre ce vorbește;
- ori are pile la SRI.

| relian a răspuns:

Poti daca cunosti pe cineva la compania telefonica, pentru ca nu tine de telefon, tine de cine iti asigura tie serviciul, adica aia ce tiau dat numar, cu aia trebuie sa vorbesti.
Dar nu o sa iti spuna nimeni nimic, chiar daca cunosti pe cineva colo, nu risca ala sa fie dat afara sa iti spuna tie povesti.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ai cum sa stii care e numarul care te-a sunat.