| tonny a întrebat:

Cum pot sa fac leptopul meu sa se vada si fara cablul de la incarcator conectat cu luminozitate ridicata. Am un laptop Dell latitude D630 si dupa ce s a incarcat bateria si scot cablul de la incarcator, luminozitatea scade, ce pot sa ii fac sa nu ii mai scada luminozitatea?

7 răspunsuri:
| vigome a răspuns:

Sau mai simplu: du-te cu mausul pe semnul de baterie, in mod normal trebuie sa fie pozitionat in dreapta jos si cu clic dreapta alege,, optiuni de energie" sau,, regleaza luminozitatea" si apoi la planul de energie pe care il ai activat selecteaza,, schimba configuratia planului". Acolo ai doua cursoare cu care poti modifica luminozitatea, cu baterie sau cu curent alternativ. Schimba cum vrei si asta e. Bun nu uita sa salvezi setarile!
Numai bine!

| tonny explică (pentru vigome):

Iti multumesc mult pentru sfatul tau a fost foarte practic, multumesc, multumesc

| tonny explică (pentru vigome):

Multumesc mult

| vigome a răspuns (pentru tonny):

Pentru nimic!
O seara buna!

| SuicideSilence a răspuns:

Daca nu merge cum a spus bz, atunci mergi in control panel (pentru win7) -> (view by: large icons) -> power options -> change plan settings (din dreptul planului tau bifat) -> ajust plan brightness

| charleslouboutin a răspuns:

Daca nu ai butoane pe tastatura pentru asa ceva, intra in windows la setarile de power saving.

| Bz a răspuns:

Pai ai acolo, pe ultimul rand al tastaturii, un buton cu scris portocaliu,, Fn". Apesi pe el si in acelasi timp pe,, F5". Daca vrei sa dai luminozitatea mai mica,,, Fn" +,, F4". Sper ca ti-am fost de folos. Funda?