| king5151 a întrebat:

Cum pot sa fac tranzactii online cu card de Ing de Olanda? Mai exact prin vpay, exista vreo solutie? Nu e de format de 16 cifre cum sunt toate cardurile.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Olandezii au carduri Maestro. In cativa ani, aceste carduri vor fi scoase din uz. Ele in mod normal nu pot fi folosite drept card de credit.

Dacă vrei rapid o bancă, descarcă aplicația Bunq. În schimbul a 2.99 euro pe lună ai dreptul la un card de credit MasterCard (bine, fără împrumut). Transferurile ultrarapide sunt gratis. Eu am plătit cu cardul în SUA fără comision.

A, da, de la Bunq poti face plati cu cardul inainte de a-l primi fizic, deoarece ai afisate numerele in aplicatia Bunq.

| haileewatson a răspuns:

Orice card bancar din lumea asta functioneaza la tranzactii online. Ce format are, mai exact?

| king5151 explică (pentru haileewatson):

NL69 ing si niste cifre dupa