| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi iau poze de pe calculator si sa le pun pe telefon? Prin cablu de date? DAR CUM?

Răspuns Câştigător
| mihaela76 a răspuns:

Depinde de telefonul care il ai, mai bine spui modelul.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt 5 metode de transfer de fisiere intre un telefon si calculator:
1. Prin cablu de date si programul aferent telefonului
2. Prin transfer radio, cu bluetooth
3. Prin conexiune infrarosu
4. Scos card-ul de memorie si citit/scris prin dispozitiv de "citire" a cardului
5. Transferat prin Internet, MMS etc
Depinde ce "stie" telefonul si ce dispozitive & programe dispui

| asdfcffcvgvv123 a răspuns (pentru Bula):

Imi explici si mie cum se foloseste 4, am cumparat cititor... te rog

assiris
| assiris a răspuns:

De luat e simplu dar cuplarea tel cu calculatorul se face oarecum diferit de la un tip de telefon la altul

| Smackdown a răspuns:

Copiezi imagiile si iti bagi un capat al cablului de date in PC si unul in telefon.intri in computerul meu si inti vei vedea la unitati de stocare detasabila ceva nou. Daca nu i-ai dat de pe pc alt nume telefonului iti va aparea(f). Dai click pe (f) si PC-ul iti v-a arata folderele telefonului. dai clipk dreapta si ii dai paste pentru a copia fisiere:muzica, videoclipuri, poze etc.

| anonimvirtual89 a răspuns:

Poi depinde de telefon. daca e nokia downloadeaza Nokia PC SUITE de pe google si iti va merge...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un telefon motorola V235 si cand l-am cumparat nu am primit in afara de incarcator nimic, doresc sa transfer poze de pe el, am cumparat un cablu de date de la cineva am facut tot ce scria pe ecran cand am bagat cablul dar nu pot transfera pentru ca calculatorul nu gaseste programul, cand bag cablu imi apare jos ca am un nou hard dar dispare cand dau clic, va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conectezi cablul la PC, si vezi ca in dreapta jos apare found new hardware.intri pe el si instalezi hardu la tel (daca nu mere asa). Intri in control panel si dai la Instal Hardware si vezi ca iti arata hardu la tel cun un semnu exclamarii galben dai dublu click si ast sa se inst dupacare Pofta Buna La Copiat Pozewinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU am un telefon samsung-e250v. Mie latetelefonul asta nu m-ia dat cablu de date, dar daca as avea nu stu cum se foloseste. Va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un black berry curve cum sa faccrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e cea ce incerc si eu sa aflu dar nu reusesc!sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta vreau si eu dar nu stiu cum am samsun corby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot copia si eu pozele din calculator in telefon prin cablu ditactic?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar nu am

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am Samsung corby si nu am ptimit cand am cumparat telu cablu de date dar am cumparat unul si nu merge...sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cum pot sa trimit datele prin internet ca mie nu imi merge nici USB-ul nici nu am bluetooth sau infrarosu cum?