| RealKing01 a întrebat:

Cum pot sa vad cati GB are placa mea video? Am incercat cu Speccy si Gpu Z si nu-mi arata.
Alta solutie?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. ce producator si model e?
Inca n-am vazut placa video sa nu fie depistata de GPU-Z.
De Speccy poti sa uiti daca e placa mai noua, de 2 ani nu a fost actualizat.
2. Ai folosit ultimele versiuni de pe site-urile oficiale?

Foloseste HWinfo eventual.

https://www.hwinfo.com/download/

3. In dxdiag te-ai uitat?

| Nemessys a răspuns:

Daca ai windows 10, intra in tasnk manager, du-te la performance, si mai jos la GPU. Du-te mai jos si vezi acolo.

| Ineys a răspuns:

Dxdiag->render si-ti scrie acolo, VRAM.

| DoctorWh0 a răspuns:

Deschide Task Manager, apasa pe tab-ul performante(performance in engleza), si ar trebui sa scrie acolo cat ram ai.
Pe windows 10 trebuie sa apesi pe more details daca nu ai deschis nici o data task manager