| AlecsLexx a întrebat:

Cum pot schimba background-ul unei poze in Ps? Am o imagine la care am scos fundalul si vreau sa o pun pe alt fundal dar nu reusesc nicicum. Imi explica si mie cineva cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| dragos1294 a răspuns:

Nu este chiar asa de greu, daca ai imaginea decupata, sau fara backround pentru ca ai spus ca l-ai scos, deschizi cu PS alta imagine ce vrei sa o folosesti ca backround si muti imaginea ta in cea noua(backround-ul nou) cu mouse-ul.

| AlecsLexx explică (pentru dragos1294):

Asa stiam si eu ca se face, dar cand incercam sa 'mut imaginea' nu ma lasa. Oricum, am reinstalat Ps si merge. happy

1 răspuns: