| Deviliz a întrebat:

Cum pot schimba imaginea de pe desktop la un laptop Acer 3g Aspire One?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Daca ai windows 7 te duci cu click dreapta pe desktop la personalize. Daca ai xp tot click dreapta pe desktop properties si te duci la casuta desktop si iti alegi ce poza vrei tu.

| Lucaci a răspuns:

Pai dai click dreapta pe acea imagine respectiva si apoi dai unde scrie:
Set as Desktop Background

| RegalusDekaron a răspuns:

Din cate stiu eu ca la orice PC/Laptop care are windows. click dreapta pe imagine si set backgroundtongue...la alte platforme ar trebui sa fie intuitiv(Ex Linux...desi nu cred ca este cazuL)

| anamarya5780 a răspuns:

Buna,am acelasi laptop si aceeasi problema.Imi spui te rog cum ai rezolvat? Nu reusesc nici cum, multumesc.

| podarumarius95 a răspuns:

Ce sistem de operare ai?
Daca ai Windows XP da click dreapta pe desktop, apoi te duci la tab-ul Desktop si din acel meniu schimbi imaginea. Sau mai simplu, te duci la imaginea pe care o doresti, o deschizi, dai click dreapta si "Set as background image" (sau ceva de genul). Sper ca ti-am fost de ajutor. La revedere!