| MinatoSan a întrebat:

Cum sa imi fac un cont pe yahoo! messenger? Vreau messenger! E versiunea a 11.5. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| gyv a răspuns:

E simplu, uite ce trebuie sa faci... Daca ai descarcat messengerul dai click pe el si vezi acolo jos, jos iti apar doua propozitii scrise cu albastru, dintre alea dai click pe prima. Dupa ce ai dat se va deschide o pagina de internet si iti apare un formular de completat.Tu trebuie sa-l completezi si dai acolo unde iti apare Sing up si gata!

| MinatoSan explică (pentru gyv):

Mersi mult! Mi-am facut cont-ul!

7 răspunsuri:
| blueangel95 a răspuns:

Descarci yahoo de pe messenger.yahoo.com, il instalezi si dai sign up for an account (sau ceva de genul)

| Soli a răspuns:

Salut. Descarca de aici Yahoo Messinger Versiunea 11.5 -> http://rd.software.yahoo.com/msgr/11/msgr11us.exe il instalezi, intri in el si dai clik pe "Get a new Yahoo! ID... si dupa ti se va deschide un browser unde o sa trebuiasca sa completezi si sa dai "Create my account". Bafta.

Alte răspunsuri
| Ionatan_Samy_1994 a răspuns:

Vreau