| GulDan a întrebat:

Cum sa ma antrenez sa ma perfectionez in a desena? pentru ca in viitor sa ma fac design sau arhitect...etc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Antrenamentul dorit de tine consta in cursuri solide de specialitate.

| VOXaware a răspuns:

Poti face cursuri de la profesionisti, daca vrei. Poti sa (eu asa fac) faci exerciti de la Mark crylley (asta presupune sa stii nitel de engleza) sau altcineva care stie pe net. Eu sincer am dosare intregi cu desene si schite.

Pentru a fi designer sau arhitect trebuie sa ai creativitate, sa fi sigur pe ceea ce faci, sa stii ceea ce faci.
Succes!

| GulDan explică (pentru VOXaware):

Am ceva creativitate...cu engleza stau okhappy imi recomanzi si mie ceva sa desenez? inca nu stiu la ce sunt cel mai bun... imi recomanzi sa fac ceva?

| VOXaware a răspuns (pentru GulDan):

Uite ce e... eu am inceput pur si simplu de la orice mi-a trecut prin cap. De ex:
un pom, o casa, un lup.
So. poti sa faci ceea ce am facut si eu, sa te perfectionezi, sau poti sa incerci sa iti faci, sau sa creezi mai bine zis, technici ( fie ca e vorba de alb-negru sau in culori), ori sa cauti technici. Eu, cum am spus, am o groaza de fise cu schite si desene, dar doar 10 finale, pe care le am expuse la scoala tongue.Deci, in concluzie, exerseaza mult, nu conteaza ce faci, doar exerseaza si o sa vezi intr-o luna sau juma de luna cateva schimbari in ceea ce priveste desenatul/pictatul. ( *tip* orice desen trebuie SCHITAT perfect pentru a putea fi apoi dus la detaliat etc.) asta am invatat pe pielea mea.