| Belciu a întrebat:

Cum salvez filmele inregistrate pe camera video, Sonny DCR SX 21E? Desi am cumparat cablu de date, calculatorul nu imi deschiide fisierele cu filmele.

1 răspuns:
| sgeo23 a răspuns:

Depinde ce fel de format sunt fisierele.Este posibil ca, camera video sa inregistreze in propriul format si prin descarcarea lor printr-un soft(de obicei un soft care vine odata cu camera) se face conversia la un format normal video:.mp4,.avi,mkv...Daca nu, cauta pe google: "formatul actual al fisierului" to avi, sau to mp4.si trebuie sa gasesti un convertor.