| Ionut58282856 a întrebat:

Cum scap de bazaitul de pe fundal la un microfon dar sunetul sa fie de aceeasi calitate?

6 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Incearca sa scazi volumul la microfon.

| Ionut58282856 explică (pentru Începătorul988):

Vreau sa inregistrez niste piese si vocea ar fi prea incet... Am auzit de ecranare dar habar nu am ce e aia

| Raducons a răspuns (pentru Ionut58282856):

Firul de la amplificator la microfon trebuie sa fie asemanator cu cel pentru televizor adica un fir central si unul infasurat peste, dar mai subtire, este special pentru asa ceva la magazinele de electrice.
Contaza si lungimea firului, daca este prea lung si amplificatorul este de putere se poate sa apara bazaitul.Incearca cu fir ecranat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Ionut58282856):

Poti folosi o "caciula" din buret pentru microfon; dar volumul (microfonului) sa nu depaseasca 60%

| Ionut58282856 explică (pentru Raducons):

Cum adica ecranat?

| Raducons a răspuns (pentru Ionut58282856):

Ai nevoie de un cablu asemanator cu cel de antena tv dar mai subtire si sa fie ambele fire din cupru,nu te gandi ca ecranarea este ceva complicat,Incearca sa pui sa vezi fara microfon daca mai bazaie, doar cu firul, daca bazaie uneste le sa vezi daca si la scurt mai bazaie, se poate sa fie microfonul, ar trebui sa nu se auda bazait daca unesti firele fara microfon.