| CosminComan75 a întrebat:

Cum se inchide complet windows 8.1 enterprise adica nu de la setari si dai shutdown ca dupa ce i-am dat shutdown daca apas pe orice tasta de la tastatura se deschide pc-ul?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Clic dreapta pe Start.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Deschizi consola si scrii

shutdown -s -t 10

sau iti poti creea un shortcut
http://www.hit.ro/......-windows-8

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza classic shell. e gratuit si ii pui interfaza de windows 7. asa o sa iti fie mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In bios ai o setare sa se deschida PC-ul la apasarea oricarei taste.Intra in bios si dezactiveaza acea setare sau sa se deschida la apasarea unei anumite taste.

| xFlorin a răspuns:

Creezi un shortcut, cu care sa inchizi calculatorul.

| Szzeby a răspuns:

Start,in dreapta jos, mergi acolo cu mouseul iti apare o mica tereastra si dai pe ultimul lucru care scrie.
Funda?