| MegaAna a întrebat:

Cum se insereaza o imagine sub text in word?

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Dai dublu click pe imagine. O sa iti apara o fereastra cu mai multe compartimente. Intr-un compartiment o sa gasesti niste imagini care iti arata cum vrei sa fie imaginea. Sub text, pe text, inconjurate de text, ..etc.

7 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Dai enter să faci următorul rând, iar apoi dai click pe "Insert" din meniul de sus apoi alegi de acolo "Image".

| AgathaRo a răspuns:

Insert > Picture

| 01rukia01 a răspuns:

Insert image(gasesti in bara de sus la Insert)
sau copy la poza si paste unde vrei sa o pui

| MegaAna explică (pentru 01rukia01):

Eu o vreau sub text, daca o pun asa mi-o aseaza langa text

| 01rukia01 a răspuns (pentru MegaAna):

Pai,odata ce ai poza inserata acolo poti s-o muti unde vrei si sa o micsorezi sau sa o maresti doar cu mous-ul

| ovidiu8msn a răspuns (pentru MegaAna):

Dai dublu click pe imagine. O sa iti apara o fereastra cu mai multe compartimente. Intr-un compartiment o sa gasesti niste imagini care iti arata cum vrei sa fie imaginea. Sub text, pe text, inconjurate de text, ..etc.

| DizzyRawrr a răspuns:

Decii..intri in Word, iar acolo joos de toot, in partea dreapta este o bara cu mai multe instrumente, iar a noua sau asa ceva, este o imagine, cu niste munti, si un soare deasupra lor. Daca nu il gasestti, uita`te dupa o galeata cu vopsea, iar imaginea, va fi in dreapta galetutei..si dupa ce ai dat pe `insert picture` sau `photo` cum iti scrie tie, alegi poza, iar ca sa poti muta poza, da click dreapta, `format picture` sau daca iti este in romana, penultima, dupa dai pe `layout` si din nouu daca iti este in romana, pe a treia, si o alegi pe cea din mijloc, pe care scrie `tight` sau `strans`.

Sper ca te-am ajutaat. :**

| Gaboana a răspuns:

Spargi ecranu'...