| Elissa18 a întrebat:

Cum se pun diacritice in programele word si power point?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Intri in Control Panel, la Region and Language, fa click pe al treilea tab Keyboards and Languages, apoi pe Change keyboards... si cauti limba romana acolo. Pentru a schimba tastatura intre engleza, cea de baza si romana apesi tastele Alt + Shift - cele din stanga.

| Elissa18 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Am uitat sa precizez ca programele sunt setate pe lb.romana si tot nu merge! Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| inginerul a răspuns:

Treci tastatura pe limba romana si o sa pui diacritice cu tastele []\;' adica
ăîâţş

| Elissa18 explică:

Am incercat cum mi-ai spus #kenroy si tot nu merge!