| anonim_4396 a întrebat:

Cum trec de la windows 7 la 8 fara sa pierd datele din celalte partitii (D,E,F, G si H)?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cand formatezi si lasi partitii neformatate ai sansa sa nu le recunoasca, deci sa nu poti accesa datele din acele partitii.
daca vrei sa instalezi w8 eu as face un backup a tot ceea ce ma intereseaza sa nu pierd
daca nu iti poti permite sa cumperi un hdd extern ca sa iti salvezi fisierele, atunci asteapta pana o sa ai posibilitatea.
probabil esti unul din aceia ce isi tine fotografiile si toate fisierele importante in calculator. ideal e sa faci un efort si sa le scoti din pc. cand o sa-ti dea o eroare hdd-ul o sa plangi langa calculator si o sa ramai fara date.

8 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Ia-ti un HDD extern

Răspuns utilizator avertizat
| raresandrey a răspuns (pentru andrey1412):

Trecele in cloud atunci.

| CartoonN a răspuns:

ăăă...formatezi doar prtitia pe care ai sistemul de operare, C? ce zici? daca nu ai spatiu suficient renunta la o partitie, oricare din cele enumerate de tine si treci datele din ea pe o memorie externa, astfel incat sa iti creezi C-ul mai mare.

| apokalipse96 a răspuns:

BA daca windows-ul e instalat in C, ce treaba ai tu sa stergi celelelte partitii?
Sterge doar c-ul cu windows-ul si nu te atinge te celelate, ce e asa de mare bataie de cap?

| ღMikyღ a răspuns:

Tot ce ai in pc poti salva pe un CD sau un stick de memorie. Eu asa fac de obiceisi mergewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Steve98 a răspuns:

Mai bine nu trece ca windows 7 e mai bun!