| JusTPauL a întrebat:

Cum vi se pare acest laptop?
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
E bunicel si as vrea sa stiu daca:
Se poate sa-i mai adaug un SSD?
Care e frecventa ramilor?
Calitatea sunetului?

8 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

E destul de bun la banii astia...frecventa la ram este de 1600mhz, ssd nu stiu daca poti sa mai adaugi dar daca dai comanda pe siteul asta suni si tu inainte si intrebi

| Me2 a răspuns:

Este prea slab pentru ce ofera, la un pret mai mic ai ceva mai bun, placa video este de 2 ori mai buna
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
Si da, poti adauga ssd

| JusTPauL explică (pentru Me2):

Shei asta?
Si cum adica "prea slab pentru ce ofera"? Pay ori ofera ori nu.
Il lauzi doar cu placa video, in rest precessor cu frecventa 2000 cu doar 2 nuclee.Ce vrei sa fac cu el?

| Me2 a răspuns (pentru JusTPauL):

Pai oare ce vei face cu el, vor merge jocuriile mai bine decat pe cel pus de tine, procesorul e suficient de bun iar placa video este mult mai buna, faci ce vrei, sunt banii tai

| JusTPauL explică (pentru Me2):

Are placa video mai bun doar ca processorul e mai slab, placa video e mai ieftina, deci mi-ar fi mai usor sa o schimb.

| stroedaniel13 a răspuns:

E bun laptopul. Nu sunt de acord ca e HP si eu am avut vreo 2 cu care am avut aceeasi problema: se incalzeau foarte tare. Ce parere ai de acesta? http://bit.ly/13OksXH

Cat despre SSD se poate adauga la orice laptop pentru ca il poti conecta chiar si prin USB. E adevarat ca unele SSD-uri se conecteaza direct la placa de baza dar si acestea prin USB functioneaza foarte bine.

| JusTPauL explică (pentru stroedaniel13):

Toate modelele se incalzesc tare care au i7.
Laptop-ul recomandat e bun dar nu dispun chiar de atatia bani, un pic mai in jos.

| stroedaniel13 a răspuns (pentru JusTPauL):

Cele pe care le-am avut eu nu aveau i7. Se incalzeau din cauza ca hardului pus cu fata in sus, spre tastatura, chiar in stanga touch-padului (adica exact unde e mana ta stanga atunci cand tastezi). De asta zic ca e putin cam incomod.