| matei14 a întrebat:

Daca activez windows 7 ultimate cu windows loader pot face update-urile la zi?

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Windows loader este un virus ajutator, cara nu face absolut nici un rau, doar schimba si inlocuieste niste date greu accesibile.Se poate face ce faci cu windows loader si din cmd, doar ca e cam greu, de asta se prefera acest mic si folositor soft.Acele date modificate, n-au nici cea mai mica legatura cu domeniul de stocare Microsoft in care windows update isi face treaba.Eu unul recomand dezactivarea aacestor actualizari automate, sunt aproape inutile si durwaza mult.Credema, stiu ce zic,imbunatatirile nici nu sunt observate de utilizator, deoarece cu intefata nu are treaba, si mai ca nici cu softurile grafice.
Actualizeaza anumite actiuni, mai usor de executat in domenii aproape nefolositoare.
Intr-adevar, cateodata se cunpaste o dif. De perf.dar rar.
Sper ca te-am ajutat, fundita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

Windows loader nu este un virus ci este notat de ntivirus ca fiind virus deoarece windwosul licentiat costa.Deci este notat ca virus tocmai pentru ca sa nu il poti istala,cand il descarci antivirusul sa-l stearga,sa te faca sa scoti banul din buzunar pentru licenta. Updatele ai sunt bune la ceva, mai descarca cate un soft de aparare, un pachet de limba, Romana in cazul nostru, dar daca ai un antivirus bun e bine si sa dezactiveze updatele.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti sa le faci. si e indicat.
vezi ca sunt doua update-uri ce detecteaza activatorii. cauta pe google care sunt si le elimini. apoi cand ti le trimite din nou le dai hide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te amagi, ai sistem plin de virusi si vrei sa-l activezi cu inca un milion de virusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti face updatele la zi.Te-am adaugat pe messenger si tocmai cu loader voiam sa te ajut.Numai sa fii atent ce loader descarci, sa ai antivirus activ on line, in caz de e vreun loader virusat sa te anunte.Sunt loadere care dupa ce activezi windowsul, va trebui sa selectezi de la pornire sa intri in loader, adica sa intri in windowsul activat cum s-ar zice.Din cmd poti activa doar pe o perioada, adica prelungesti perioda de trial.

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Din cate stiu eu, da! Pentru ca ai licenta!

| iiRadu a răspuns:

Normal!