| Anonim2322 a întrebat:

Daca am o centrala si vreau termostatul sa fie la vreo 2 camere distanta cum fac?
Termostatul pe care il am nu face legatura la centrala mea bine si merge incontinu. Deoarece legatura dintre temperatura camerei unde vreau eu sa fie nu este trimisa la centrala din cauza distantei mari. Also. Daca imi iau termostat wireless dar centrala nu e pe wireless cum fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista termostat Wireless. Are un receptor care se monteaza langa centrala cu un fir dublu si merge in locul celui vechi. Termostatul (emitatorul) il pui in acea camera si gata. Citeste si aici: https://www.hobbit-integral.ro/......rmostatul/

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista termostat Wireless. Are un receptor care se monteaza langa centrala cu un fir dublu si merge in locul celui vechi. Termostatul (emitatorul) il pui in acea camera si gata.

Bula
| Bula a răspuns:

Faptul ca termostatul nu functioneaza si centrala merge in continuu denota ori un termostat gresit legat sau chiar defect.
Cheama un specialist de centrale sa-ti monteze termostatul unde doresti tu!

| darrio2007 a răspuns:

Il conectezi prin fir sau iei un termostat wireless plus un adaptor la centrala.

| mihai69 a răspuns:

Termostat wireless. Are și receptor care se pune lângă centrală.

| Lioana a răspuns:

Pai e legat termostatul acela la centrala? Daca e legat nu ar trebui sa conteze distanta pentru ca el trimite pe fir impulsul de pornire si oprire al centralei. Probabil ca nu e legat corect sau poate ca termostatul nu e bun.
Mai e posibilitatea ca tu sa fi setat o temperatura mare la termostat si in cazul asta e normal sa mearga mult centrala.