| Andrei_Iascu_1998 a întrebat:

Daca am pus laptopul la incarcat intr-o masina la priza de 24V si a pocnit incarcatorul, iesind fum din el, ce s-ar fi putut intampla? Am scos repede, l-am lasat putin si l-am pus din nou la 12V si incarca. N-am apucat sa vad daca mai tine bateria la laptop... niste pareri mi-ar fi de ajutor, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce istet esti...mai stai si tu pe la scoala, poate mai inveti ceva...

| Andrei_Iascu_1998 explică (pentru K0sti):

Aici nu este vorba de scoala, s-a intamplat pur si simplu din neatentie happy

| K0sti a răspuns (pentru Andrei_Iascu_1998):

Eeee, neatentia costa...
Da eu nu prea pricep cum pui tu un incarcator care merge la 220 V, la 24 V?

| sosostore a răspuns:

Ai mare noroc daca nu ai ars laptopul. E ca si cum ai pune un telefon care se incarca cu 5 volti la un incarcator de 12v