| anonim_4396 a întrebat:

Daca copiez Windows din calculator (cel pe care il am instalat) si il copiez pe un CD se poatre folosi? (ma refer la o noua instalare, reinstalare etc).

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

NU. Daca esti multumit de Windows asa cum este instalat acum (drivere, programe instalate, etc.) poti face o clona a partitiei C folosind Norton Ghost sau alt program similar. Clona o transferi pe un DVD si cand vrei sa refaci sistemul de operare doar readuci clona din DVD in hard-disk si in 10 minute ai calculatorul refacut. Succes!

3 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Nu se poate instala de pe cdul care l-ai scris, dar se poate copia dupa instalare unele programe eventaul, care nu iti vor functiona.

| marymartvd a răspuns:

NU... din pacate nu se mai poate folosihappy
Pentru a putea fi folosit trebuie sa ai un cd cu windows-ul si pc tau trebuie sa aiba atat cd writer cat si dvd writer astfel ca tu sa introduci in calculator atat cd-ul original cu windows-ul cat si cd-ul nou pe care vrei sa il scrii.
Sper ca te-am ajutathappy
funditasmug?:d

| Daniec a răspuns:

Nu de obicei se copiaza de pe alt CD.