| cineva2012 a întrebat:

Daca inchid si deschid televizorul des se poate strica? Exista vreun risc?
Dar daca inchid si deschid frigiderul des se poate strica si acesta?

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

La televizor nu prea vad ce s-ar putea strica in fond si la urma urmei e conceput pentru asa ceva iar la frigider... poate uzura la usa daca prin inchis deschis te referi la deschis usa.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Există posibilitatea uzurii premature a tubului cinescop prin treceri repetate de la rece la cald ale filamentului acestuia ( la TV-urile clasice ) iar la LCD-uri uzura sistemului de iluminare cu neon prin aceleaşi manipulări de trecere de la " cald " la " rece " şi invers.

| Cristyan99 a răspuns:

Televizorul se poate strica daca il scoti din priza si il bagi iar... la fel si in cazul frigiderului... fundă?