| anonim_4396 a întrebat:

Daca-mi iau un router wireless, voi avea net din dormitor si in sufragerie? Se transmite dintr-o camera intr-alta?

Răspuns Câştigător
| pitzy a răspuns:

Da ai net in toata casa dar imparte viteza...

7 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da, vei avea in toata casa si vor avea si vecinii de deasupra si de dedesubtul apartamentul tau.eu am semnal pe laptop si de la un vecin de vis-a-vis...deci routerele sunt foarte puternice.eu iti recomand noaptea sa-l inchizi de tot deoarece te vei expune la radiatii permanente si cu timpul te vor afecta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ma pricep foarte tare, dar cumnatul meu are un router wireless si avem net in toata casa (3 camere, holuri, baie, bucatarie).

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vei avea peste tot...la fel si vecinii tai, daca nu ai grija. Tati a facut ceva modificari si acum nu mai dam la toti vecinii net laughing

| ferefe a răspuns:

Da, eu am unul si merg 2 calculatoare si 2 laptopuri cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Undele magnetice in acest caz se propaga pana la o distanta de 150 metri, pot scade in intensitate in functie de obstacole(pereti...)dar nu e cazul pentru ca frecventa este destul de puternica, in cazul tau daca nu il codifici, vecinii din blocul alaturat ar putea beneficia de semnal, vei fi cel mai cautat vecinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar cu conditia ca usa dintre dormitor si sufragerie sa fie deschisa, iar cea de la balcon inchisa. Ar fi bine, daca ai, sa cobori şi jaluzele la geamuri...

| asterisc a răspuns:

Desigur. Uite aici un ghid. Citeste-l inainte sa iti cumperi un router wireless!