| Diiana232997 a întrebat:

Daca nu am instalat Recycle Bin atunci fotografiile sau ce sterg din calculator se sterg imediat? De exemplu daca stergi o poza si ai instalat Recycle Bin poza se duce acolo, si o mai poti lua sau o poti sterge, dar daca nu ai instalat Recycle-ul?

2 răspunsuri:
| procust a răspuns:

Recycle bin e oricum instalat odata cu windowsul! atata timp cat poza stearsa e in recyvle bin ii poti da restore si apare acolo de unde ai sters o, cand ai dat empty recycle bin nu mai poti recupera nimic!

| funkydiva a răspuns:

Nu ai cum sa nu ai instalat recycle-bin-ul. El vine o data cu pachetul de instalare al windows-ului. Poate nu ai un shortcut pe desktop... De exemplu, daca stergi o poza, ramane in bin, pana selectezi sa o stergi definitiv. Daca nu ai bin-ul shortcut pe desktop, poti avea impresia ca ai sters-o de tot si ea poate fi in "cosul de gunoi" ascuns prin c happy