Dacă nu am mesengerul instalat pe telefon dar intru pe Facebook îmi arata ca sunt activa pe mesenger

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Facebook este făcut să meargă și pe pc dar și pe telefon. Va exista întotdeauna o legătură între contul de Facebook de pe pc și cel de pe telefon, deoarece există două lucruri comune între ele: același e-mail și același număr de telefon. Programul Facebook este făcut să recunoască singur platforma de pe care este folosit (pc sau telefon) și să caute elementul de legătură pentru a te conecta la contul tău.
Nu prea folosesc Facebook. Extrem de rar intru pe el, și nu am folosit niciodată messenger-ul acestuia și nici nu am verificat vreodată dacă îmi apare ca fiind activ sau nu pe el. Posibil ca tu să fi folosit messenger-ul de pe pc și să te vadă activă messenger -ul de pe telefon.

| Lukasssz a răspuns:

Dacă te conectezi la Facebook folosind un browser web sau aplicația Facebook și nu ai instalat Messenger-ul pe telefon, prietenii tăi nu vor vedea statusul "activ" pe Messenger. Statusul de activitate pe Messenger este separat de cel de pe Facebook și necesită instalarea aplicației Messenger și conectarea la ea pentru a fi vizibil pentru prieteni. Deci, fără instalarea Messenger-ului și fără conectarea la acesta, nu vei apărea ca "activ" pe Messenger pentru prietenii tăi, chiar dacă ești conectat la Facebook.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Nu știu dacă arată că ești activă pe Messenger dar ca să trimiți mesaje cuiva trebuie să instalezi Messenger-ul. Se vede dacă ești activă dacă are cineva apropiat ție instalat Messengerul și îți arată.

| ___XxwR a răspuns:

Da, este posibil ca Facebook să indice că ești activ pe Messenger chiar dacă nu ai aplicația instalată pe telefon. Facebook și Messenger sunt integrate, astfel încât activitatea pe una dintre platforme poate fi reflectată pe cealaltă. Deci, chiar dacă nu folosești explicit Messenger-ul, poți fi considerată activă pe Messenger atunci când ești activă pe Facebook.