| Lightdark a întrebat:

Daca nu voi utiliza o baterie externa timp de mulți ani 6 ani să spunem după 6 ani va avea aceaci capacitate de 2880 Mah dau va fi mai mică va ține la fel de bine ce înseamnă FNC la telefoanele Samsung?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In 6 ani de nefolosire, bateia se va descarca complet si sunt slabe sanse sa-si mai revina.

| doctorandus a răspuns:

Nu, bateria se descarca de la sine in timp indelungat, iar o baterie super-descarcata ajunge pe butuci.

| relian a răspuns:

Daca nu ai folosit-o niciodata, este sigilata, o tii in conditii corespunzatoare, fabrica garanteaza 10 ani.Dar depinde si ce brand de baterie este.

Daca insa deja ai folosit-o, apoi o tii cit spui tu 6 ani, cred ca nu o sa mai fie buna dupa aia 6 ani, sa nu zic sigur, ca nu mai e buna.

Nu stiu nici bateriile astea sigilate, fabrica spune ca is bune timp de 10 ani, dar cine a verificat.

| Lightdark explică (pentru relian):

Samsung este

| Lightdark explică (pentru relian):

Nu am deschis-o

| relian a răspuns (pentru Lightdark):

Atunci tine-o in casa la temp constanta, o poti folosi si peste citiva ani

| Frank51 a răspuns:

După 6 ani capacitatea bateriei este 0 mAh.