| anonim_4396 a întrebat:

Dacă să presupunem m-aș apuca de web design, eu neștiind absolut nimic despre asta în afara unor noțiuni de bază html predate la școala, aș putea găsi tot ce-mi trebuie pe interent (gratuit) ca să învăț să fac un site mai...să zicem complex? Presupun că e nevoie de mai mult decât html pentru asta. Dacă m-ați putea ajuta cu niște link-uri utile de unde să pot învăța și cu niște explicații aș fi recunoscătoare.
Încă ceva, cam cât timp ar trebui să-mi dedic pentru asta? Și JavaScript-ul e necesar pentru un site mai complex? Pentru că am început vinerea trecută la școala programarea orientată pe obiecte (dar în c++) și nu sunt sigură că o să mă prindă...
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.codecademy.com/
http://www.w3schools.com/

Trebuie să stăpânești bine:
HTML, CSS, JavaScript
Și foarte bine un editor de imagini gen Photoshop (care costă vreo 40 de milioane lei vechi) sau GIMP (gratis).

Din experiență spun: merită să iei varianta care te scutește de timp pierdut, decât cea gratis... dacă ești sigur că vrei să înveți bine ceva.

Mult spor și succes!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult happy

3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Ti-as recomanda wordpress. pare o platforma ieftina dar de fapt sunt multi care codeaza platforma in diverse feluri si castiga bani prin asta. sunt multe siteuri comerciale wordpress facute de profesionisti. asa de inceput ajuta sa te familiriazezi cum functioneaza un site

| Brotacelul a răspuns:

Poti sa incepi cu www.ucoz.ro - iti faci site gratuit si cu cat avansezi in ceea ce priveste HTML, poti sa pui in practica acele cunostinte (sabloanele de pe uCoz pot fi modificate dupa bunul plac).