| jl12w7 a întrebat:

De ce apar filmele cu claritate de 720p sau 1080p mai tarziu decat de obicei?

3 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Cum apara mai tarziu decat de obicei? in primul rand apar primele cele format cam, pentru ca toate filmele apar prima data in cinematografe, apar mai tarziu cu claritate buna pentru ca se pun mai tarziu in vanzare, si baietii le urca pe net dupa ce le cumparawinking

| ed23tm a răspuns:

Cum adica nu are cum
depinde din ce an sunt filmele, cu ceau fost filmate etc.

| KLU a răspuns:

Cum adica mai tarziu decat de obicei?

in mod normal, mai intai apare filmul la cinema si doar acolo pentru cateva luni sa isi scoata producatorul banii. el stie ca daca da liber la dvd-uri de cumparat/inchiriat, nu mai scoate nimic.

de asta mai intai ai varianta CAM, apoi DVDrip si mai tarziu, cand producatorul da liber si la discurile BluRay pentru colectionari, apare si ce vrei tu.