| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand mi se descarca bateria la laptop nu imi mai apare nimic, ci pur si simplu mi se inchide? Inainte, cand aveam mai putin de 10% ma anunta ca trebuie sa il incarc.
Odata, am stat aproape o ora si inca imi arata ca am bateria incarcata 100%. In alta zi, am conectat incarcatorul, dar inca imi arata semnul de atentie langa baterie desi luminita de la laptop imi arata ca se incarca.
P.S. Am Windows 8, in caz ca aceasta informatie va este de ajutor?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca a murit acumulatorul! I-a venit obstescul sfarsit! Indicatia aia de o vezi tu, e orientativa, nu bate cu realitatea, e pe undeva pe langa!
In plus citeste aici cam ce trebuie sa faci o data la 1- 3 luni: http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/
Valabil si pentru telefoane si tablete!