| Cucuriguuu a întrebat:

De ce cand conectez firul de la internet (de pe pc) la laptop desi am instalat driver-ul si imi apare ca e conectat (cand nu este imi apare placa, iar cand intru la conectiuni dupa ce am pus firul zice ca functioneaza-enabled) dar cand intru pe browser sau pe mess ori altceva nu se conecteaza, spunand ca nu este net.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti zice ca este conectat cablul, dar probabil trebuie sa creezi o retea prin care sa te conectezi cu un user si o parola pe care le ai primit de la providerul de internet

2 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Ai introdus adresa IP toate acele cifre de la Internet Protocol? Daca ai introdus fai un restart

| shannygelu a răspuns:

De la ce ai net ce firma?