| StefanN1 a întrebat:

Am reinstalat win XP cu licenta pe un laptop.
Desi placa de retea apare CONECTED, laptop-ul nu se conecteaza la net.
Am instalat si reinstalat driver-ul dar tot nu se conecteaza.
Va rog o parere sau un program offline sa reinstalez driver pentru placa retea.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Intră pe site-ul oficial HP și cauți direverul dorit

https://support.hp.com/in-en/drivers/laptops

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie facuta o conexiune in Control Panel. Daca ai RDS uite aiaci: http://bit.ly/2HYzmlg Daca ai altceva tot cam asa se face. Era bine daca dadeai mai multe amanunte ca scrisul nu iti roade degetele.

| StefanN1 explică (pentru Salontanul):

Am configurat conexiunea la RDS
Problema este ca atunci cand am cablul de la RDS direct in laptop, pe placa de retea apare semnul exclamarii galben si scrie ca are conexiunea limitata sau intrerupta
Daca bag cablul de la RDS in router si din router bag un cablu in laptop, dispare semnul exclamarii si placa de retea apare conectata

| Salontanul a răspuns (pentru StefanN1):

Dar setarile la router le-ai facut? Ce router ai?

| StefanN1 explică:

Mentionez ca am un laptop de 14" HP 500.

| sorinstefan a răspuns:

Downloadeaza cu ajutorul unui alt calculator kitt-ul Google Chrome, stocheaza-l pe un dispozitiv si instaleaza-l apoi pe laptopul tau. Ar trebui sa mearga.