| user0010 a întrebat:

De ce încărcătorul începe să bâzăie după ce îmi scot telefonul de la încărcat? După ce deconectez cablul și îl scot din priză, mai scoate sunete ciudate vreo 20 secunde, după aceea se oprește.

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Este un incarcator ieftin chinezesc si sunetul se numeste "coil whine". Mai exact bobinajul creeaza acest fenomen. Nu afecteaza incarcarea, dar este deranjant

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

E posedat, cheama preotul big grin

| user0010 explică (pentru Brizbriz):

Îl dau cu oleacă de mir și zic un Doamne miluiește ca să fie treaba bună

| cfrtobias a răspuns:

Poate se strica...

| user0010 explică (pentru cfrtobias):

Face așa de mai bine de juma' de an. Îl folosesc mai rar, încarc ocazional telefonul, de exemplu când n-am altul la îndemână. Nu știu ce să zic, când îmi pun telefonul la încărcat nu mai scoate niciun sunet, încărcătorul nu se înfierbântă, doar se încălzește puțin, în rest n-are nimic.