| Danieel a întrebat:

De ce nu imi merge monitorul dupa restart factori(va rog spuneti!). Funda!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori e monitorul defect, ori e dusă placa video, ca sa ti dai seama de unde provine defectiunea, incearca monitorul pe altă unitate, sau chiar pe un laptop.Si atunci vezi daca este de vină monitorul sau este asa cum am zis eu placa video.

| titicristina21 a răspuns:

Si eu am avut problema asta inseamna ca il stingi direct de la sursa de la butonul acela rosu sau il scoti din priza + ca intai mai bine intreaba un electrician si daca nu merge cu el schimba monitorul!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru titicristina21):

Ce treaba are electricicianul cu monitoul? ca daca nu mergeau prizele, nu avea curent nici monitorul, nici televizorul nimic. Aici e problema de placa video din unitate nu de prize, daca nu stii nu induce omul/ in eroare