| Furnicuta000 a întrebat:

De ce nu mi se activeaza Youtube premium? Am intrat pe aplicatie, am dat pe "incearca Youtube premium", mi-au aparut datele mele bancare (ca am mai avut si inainte dar l-am suspendat), mi-a aparut notificare in ing sa autorizez plata, am autorizat la fel ca si alte plati pe care le fac, a aparut plata efectuata dar apoi nu s-a mai intamplat nimic, nu imi apare Youtube premium cand intru pe Youtube, tot cu reclame imi baga. Am mai facut o data procesul asta, la fel s-a intamplat. Nu merge nici pe telefon, nici pe tv, de ieri e problema asta. Mi-e frica sa mai incerc o data ca poate imi ia banii de 3 ori din cont (bani am in cont deci nu e vorba de fonduri insuficiente). Cum sa rezolv problema? Am incercat sa contactez la relatii cu clientii, nu raspunde nimeni, deci nu imi sugerati asa ceva.
Eu nu ma uit pe tv decat pe Youtube si Netflix deci mi se pare crunt sa asist la toate reclamele ale de pe Youtube care au devenit din ce in ce mai nesimtite. O reclama de 30s pe care nu poti sa o inchizi pentru un clip de 1 min? Cum rezistati la asa ceva?

6 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Controleaza daca ti-au fost luati banii din cont.
Am patit de curand ca sa primesc confirmare plata a fost efectuata dar banii au ramas in cont, cumva banca nu a autorizat plata.

| Furnicuta000 explică (pentru KovacsB):

Pai asta e ideea, ca nici banii nu au fost luati nici abonamentul nu e activat

| KovacsB a răspuns (pentru Furnicuta000):

Inseamna ca banca ta a refuzat tranzactia.catre procesatorul de plati chiar daca acesta ti-a trimis confirmarea.
Pot fi mai multe cauze.Eu am rezolvat cu o vizita de 5 minute la banca dupa ce am dat vreo 3 telefoane degeaba.

| AnkaD a răspuns:

Ai încercat să faci actualizare? Sau uită-te în aplicație magazin play și vezi abonamente …

| Furnicuta000 explică (pentru AnkaD):

Chiar crezi ca nu m-am gandit la asta? Daca eu spun ca nu merge nici pe telefon nici pe tv inseamna ca nu merge

| AnkaD a răspuns (pentru Furnicuta000):

Fă-ți alt cont simplu