| Unknow9990 a întrebat:

De ce nu pot filma cu Fraps 99 decat in jocuri si, de ce cand filmez in jocuri nu pot filma mai mult de 3:55 min...
Funa + Vot!

Ajutati-ma!
Explicati!
Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Fraps e in special pentru jocuri.
Poti sa filmezi Desktop-ul, numai daca ai de la Windows Vista in sus si tema Aero activa. Daca ai W7 si "basic theme", nu poti. Pe XP nu poti.
Ai la setari la tabul "general" o setare care trebuie sa o bifezi "Monitor Aero desktop (DWM)". Incearca.

| Unknow9990 explică (pentru horia2012):

Mersi pentru explicatie dar daca bifez ''Monitor Aero desktop (DWM)" pot filma in afara jocurilor numai ca se vede negru!

| horia2012 a răspuns (pentru Unknow9990):

Cu placere.
Instaleaza klite codec si incearca din nou:
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
(varianta full)