| mirel1983 a întrebat:

De ce nu pot juca crysis2 imi merge sacadat, prima oara am incercat la rezolutia de 1920x1080 de abia mi se misca, am redus din rezolutie mergea un pic mai binisor.Configuratia la pc o am asa:
procesor-amd athlon II X64 quad core 3. 00ghz
ram 8gb ddr3 1333mhz
placa video-nVIDIA geforce gt 630 2gb
Sursa cam lasa de dorit, delux 450w oare sa fie de la asta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mirel1983 explică:

Stai linistit ca nu ar fi primul joc pe care l-as juca in full hd.Monitorul este un Samsung de 22'' full hd

| Seby90 a răspuns:

Pai ai amd. athlon II. si placa video pe 64 bits, nu prea ai ce. cere. Asta e. Mai bine nu o sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi de la cea mai mica rezolutie si vezi pana unde duce, si unde se vede cel mai bine, si merge cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam slabutza sursa pentru placa aia video..iti recomand una de 600 W sau 750 eventual happy

Răspuns utilizator avertizat
| Me2 a răspuns (pentru vandrei):

Asa e, ala ii recomanda 750 w la gt630, si o sursa floston fl500 EXTRA 75+ duce configuratia lui fara probleme

| Me2 a răspuns:

Ma tata, cum vrei sa joci tu pe full hd cu placa aia video, ia baga 1280x1024 (presupun ca e cea mai mica rezolutie care ti-o permite monitorul) si setariile low-medium
daca nu, schimba placa video pentru full hd
Recomand un gtx650ti + sursa de calitate

| OkAyAn a răspuns:

Uite cerintele minime ale jocului:
-Internet connection required for activation

-OS: XP/Vista/Windows 7

-CPU: Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon 64 x2 2Ghz or better
2 GB RAM
HDD: 9 GB
DVD ROM: 8x
GPU: NVIDIA 8800 GT 512MB Ram or better
Audio DirectX 9.0c compatible
Keyboard, mouse, or Microsoft Xbox 360 controller for Windows

| Diaz_Alessandro_2000 a răspuns:

Baa frate trebuie sa ai directx 11 ca sa joci la rezolutia asta!