| Alex66 a întrebat:

De ce oare imi apare dintr-o data ecranul albastru si imi spune 'a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage
the problem seems to be caused by the following file:ati2dvag." as dori sfat ce sa fac si daca se poate sa ma ajutati sa remediez problema.mersi,.FUNDA!

5 răspunsuri:
| necdannec a răspuns:

Nu e vb de nici un virus. www.ati.com downloadeaza ultimile drivere pentru placa ta video si nu vei mai avea aceasta problema.
Succes

| rrrbeto95 a răspuns:

Se numeste ecranul mortii tongue. Si da... trebuie reinstalat windows-ul.O eroare similara am avut si eu, am dus calculatorul la un expert si mi-a zis ca reinstalarea windows-ului e cea mai buna solutie.Mie mi-a pus un CD cu windows live, si a bootat de pe cd ca sa imi mut de pe C pe celalalte partitii fisierele mai importante.

| maryellen91 a răspuns:

Instaleaza windows-ul iar

| Alex66 explică:

chestia e ca mi-am reinstalat windowsul de 3 ori pana acum si tot asa a facut dar asta face cand intru in power point :nu stiu dc big grin

| Ghost_8628 a răspuns:

Cred ca ai luat virusi daca nu ai windows original trebuie sa il reinstalezi iar