| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

De ce televizorul nu mai raspunde la nici o telecomanda? e televizor normal CRT

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 variante; 1 senzorul de ir [infrared] de pe televizor este defect-obturat, are praf, 2 telecomanda nu mai corespunde. luati codul cu denumirea si seria televizorului de pe spate si achizitionati o telecomanda noua.

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru anonim_4396):

A mers de dimineata si dupa aia dintr-o data gata nu mai merge.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta sa verifici telecomanda e asa; cu o camera foto s-au de telefon, pui telecomanda cu senzoru aproape si faci o comanda, volum-program, daca e buna telecomanda se vede pe display ledu aprins.succes.

| AlexSonic a răspuns:

Poate nu se potriveste telecomanda sau sa nu fie problema din telecomanda si sa fie la tv, problema cu fotoductorul