| Anonim5374 a întrebat:

De ceva timp mi se inchide telefonul pe motiv ca nu ar mai avea baterie, desi este incarcat complet. Se mai deschide doar cand il pun la incarcat, ceea ce e o problema foarte mare pentru mine. Ii pot face ceva sau trebuie dus la reparat?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai mult ca sigur bateria este defecta sau nu este suficient de incarcata /sesizata.
Cauza se poate identifica prin cateva masurari, la un service specializat.
Daca poti scoate bateria, uite-te daca nu este umflata, ceea ce denota defectarea ei.

| LinxCont a răspuns:

Poate ca bateria si-a pierdut capacitatea si desi e incarcata complet, are foarte putin curent si se opreste imediat, deci trebuie schimbata.
Alta varianta - bateria nu face bine contact - daca e detasabila trebuie scoasa, trebuie curatate contactele si in telefon si la baterie cu un servetel, se pune bateria la loc si ar trebui sa mearga.

| Andersen2k18 a răspuns:

E posibil sa ai o problema cu acumulatorul bateriei, du-l la service si ti-l va face intr-o saptamana sau doua.

| KanekKi a răspuns:

Sunt 2 motive
1.Bateria
2.Softul
Daca e bateria nu ai ce sa-i mai faci, mergi si iti iei alt telefon.
Daca e softul poate o sa isi revina cu revenirea la setarile din fabrica ( reset ).
Desi nu prea cred ca e softul, mai am un telefon care are aceeasi problema si nu am avut ce sa-i fac, i-am dat reset dar nimic si are probleme cu bateria si pur si simplu il tin pe post de lanterna laughing