| felfalus a întrebat:

De ceva vreme, laptopul meu a luat-o razna.De cateva zile se opreste automat mai avand intre 10-20% baterie.Inainte de aceasta intamplare, ma atentiona cand mai am 10% baterie fara se se opreasca.Daca nu introduc cablul de alimentare in el,nu se porneste. Dupa ce se porneste,imi arata ca mai am, de exemplu 16% baterie, deci el s-a inchis la 12% si brusc a urcat la 16%.As vrea sa stiu care este cauza si ce este de facut.Mentionez ca folosesc un cooler pentru racire.Multumesc

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba acumulatorul!

| CinevaNou a răspuns:

Bateriile se strica repede si incep sa faca figuri ca la tine. Daca e mai veche de un an fii sigur ca o sa inceapa cu figurile. La mine mi se inchide cand e 54% fara vreun avertisment, apoi daca il pornesc imi arata 0% si mai merge asa vreun sfert de ora.