| justme_2012 a întrebat:

De curand mi-am reinstalat windowsul si din greseala am selectat ca la windows sa fie limba romana.si vreau sa o schimb in engleza.se poate? cine ma ajuta?big grin FUNDA

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Refa windows-ul

| Bbbloxber a răspuns:

Foarte usor: Urmeaza pasii :
Intra in:
1. Start
2.Control Panel
3.Regional and Language Options - aici intra la sectiunea keyboards and languages
4. Apasa pe " Change Keyboards... "
5.Selecteaza limba engleza sus.
6.In partea de jos ar trebui sa ai : -RO - Romanian (Romania) Keyboard...
-EN English - United States
In partea dreapta a acestor selectii vei gasi urmatoarele butoane: Add / Remove / Proprieties / Move Up / Move Down
Apasa pe limba romana Remove sau Move Down.
La remove o va sterge din calculatorul tau.
La Move Down o va selecta ca limba secundara!

Sper sa iti foloseasca happy!

| BuBuLetS a răspuns:

Deci, ca la fiecare calculatoare in bara iti arata un patratel EN ( daca il ai in engleza ), iar ca sa ti-l dai in romana dai click acolo si iti va aprea EN, RO si dai click pe EN. Daca este situatie ca sa nu-l ai ti-l poti dowloada de pe net.
Numai bine :*!

| dedu2009 a răspuns:

Dai un restart la PC si cand porneste apesi F2 sau ce iti apare si o sa iti apara setariletongue

| JiYoon124 a răspuns:

Se poate... dar trebuie sa-ti reistalezi din nou winsowsul, e singura solutie