| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi s-a ars sursa la calculator ..Nu ma prea ma pricep la pc-uri..deci nu stiu daca s-a ars si altceva sau doar sursa sad si vreau sa-mi cumpar alta, sa dau comanda..cum aflu ce trebuie sa stiu,ca sa dau comanda de una corecta, buna?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Nu mami recomandati dupa ureche happy
degeaba are 600 w daca e ieftina!
spune te rog configurarea ta.
procesor, video, cate harduri.
si te voi ajuta

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De unde stii ca s-a ars sursa? Daca doresti sa o schimbi, noteaza-ti ce scrie pe ea si cumperi una la fel, sau putin mai puternica.

| gelu1970 a răspuns:

Comanda una de 500w. asa nu o sa ai probleme cu alimentarea componentelor din pc. trebuie doar sa aiba acelasi tip de conector ca si sursa arsa ca sa poti sa o conectezi la placa.

| MskDesign a răspuns:

Depinde de cati wati consuma fiecare piesa din computer

| Ungureanus a răspuns:

De unde stii ca e sursa? ai probat-o?

| Nishuman a răspuns:

N-am probat-o, dar daca nu se mai aprinde pc-u deloc, ce poate sa fie? vreau sa-mi iau una in jur de 100roni, dar v-am zis.nu stiu la ce sa ma uit, ca sa-mi dau seama ce trebuie sa iau

| SasNetRomania a răspuns (pentru Nishuman):

Prietene ai mai sus cateva intrebari. daca raspunzi la ele iti zic mai departe.
daca nu se aprinde in majoritatea cazurilor este sursa sau placa de baza!

| JinLing a răspuns:

Salut, aceelasi lucru mi s-a intamplat si mie, eu am mers pur si simplu la un magazi de electronice si mi-am cumparat una noua de 400W cu doar 50 de lei. Conteaza modelul sursei, dar majoritatea calculatoarelor au aceeleasi fire si mufe, deci cam oricare sursa s-ar potrivi.